Om de aangekondigde frisse noordelijke koelte voor te blijven wordt de zaterdagse ochtendstond benut. Ankerop Pampushaven na een korte nacht te 0445. De hogerwal was onverwacht een rollende langswal geworden… Op kanaal 1 weet de Centrale Meldpost IJsselmeergebied gelukkig het verschil aan te geven tussen de gestremde Krabbegatsluizen en het Naviduct, dat gewoon draait. In een record tijd meldt Dulcibella zich daar te 0830 voor de schutting.

Altijd goed voor een stadsbezoek en een zaterdagse koffie aux croissants, de oude haven van Enkhuizen. Helaas geen tijd, hoewel voor op het beste schema wordt het na het Kooizand hakken naar Den Over.



Dulcibella in aantrekkende wind onderweg naar Den Oever, is de bedoeling…
Maar hoewel de golven minder lastig worden in de lij van de Afsluitdijk wordt niet Den Oever maar De Vlieter bezeild. Nog 6 nm te gaan!
Eindelijk, te 1445 ten anker in de Zuiderhaven, bij de legendarische RWS helling , ten anker in de beschutting van de populieren tegen het strandje. Uitzicht op de Stevinsluizen. Dat wordt een boerennacht!